Ar bendruomenę reikia mokinti teikti pirmąją pagalbą?
 


Ketvirtadienis, 11 Gegužė 2017 09:27

Jungtinių Tautų saugaus eismo dekada

saugok gyvybes_mazink_greiti_logKelių ir transporto revoliucija labai prisidėjo prie daugelio pasaulio valstybių vystymosi. Tačiau, kaip neretai būna, yra ir kita medalio pusė. Pasekmės, atsirandančios dėl vis įvairesnių kelių ir transporto sistemų bei paslaugų kūrimo ir vystymo, kurios palengvina mums kasdienį gyvenimą, tampa ir didžiule našta visuomenei. Padidėję transporto srautai lydimi eismo įvykių, kuriuose žūsta daugybė žmonių. Daugelis didmiesčių susiduria su oro užterštumu, dėl ko padaugėja kvėpavimo sistemos ligų. Spūstys tampa kasdienybe.

 

Skaityti daugiau...
 
Trečiadienis, 10 Gegužė 2017 09:05

 Gegužė – nerūkymo mėnuo!

nerukysiu Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad gegužės mėnuo yra nerūkymo mėnuo. Šio mėnesio minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog tabakas yra sveikatą alinantis ir lėtines neinfekcines ligas, tokias kaip vėžys, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligos, sukeliantis produktas. 

Skaityti daugiau...
 
Penktadienis, 05 Gegužė 2017 08:29

Gegužės 5-oji – Pasaulinė rankų higienos diena

pasaulin-rank-higienos-diena-600x330Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad gegužės 5-ąją pasaulis mini rankų higienos dieną, kurios 2017 metų šūkis – „Saugok gyvybes – plauk rankas“.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šiais metais inicijuoja rankų higienos kampaniją – „Kova su atsparumu antibiotikams – tavo rankose“. Per nešvarias rankas plinta apie 80 proc., o rankos yra tinkama terpė pernešti ir atsparias antibiotikams bakterijas. Pastaraisiais dešimtmečiais atlikti tyrimai rodo, kad taikomi įvairūs rankų higienos būdai sumažina bakterijų skaičių ir užkerta kelią kryžminiam bakterijų perdavimui.

Kampanijos metu ypatingas dėmesys skiriamas atsparių antibiotikams mikroorganizmų plitimui sveikatos priežiūroje, siekiant apsaugoti ne tik pacientus, bet ir darbuotojus nuo užsikrėtimo mikroorganizmų sukeltomis infekcijomis. Medicinos darbuotojų rankų higiena yra viena pagrindinių infekcijų prevencijos ir kontrolės priemonė sveikatos priežiūros įstaigose.

 

Skaityti daugiau...
 
Trečiadienis, 03 Gegužė 2017 15:33

ejimas

 
Trečiadienis, 03 Gegužė 2017 12:03

Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose: idėjos ir patirtis

manksta darbo vietoj-adde4548Siekdamas vykdyti efektyvią informacijos sklaidą apie inovatyvias intervencijas profesinės sveikatos priežiūros praktikoje bei darbo aplinkos poveikio sveikatai tyrimus, Higienos instituto Profesinės sveikatos centras renka informaciją apie Lietuvoje sukurtas ir pritaikytas darbuotojų fizinio aktyvumo didinimo priemones bei atliktus tyrimus. Lietuvos įmonės, įstaigos, aukštosios mokyklos bei kitos tyrimų bei mokymo institucijos kviečiamos iki 2017 m. gegužės 31 d. pasidalinti savo patirtimi, užpildant nesudėtingas formas, kurias galima rasti Higienos instituto interneto svetainėje adresu 

http://www.hi.lt/news/1190/1101/Fizinio-aktyvumo-skatinimas-darbo-vietose-idejos-ir-patirtis.html

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 10 iš 48