Ar bendruomenę reikia mokinti teikti pirmąją pagalbą?
 


Antradienis, 30 Gegužė 2017 12:56

 

Kviečiame dalyvauti akcijoje, skirtoje Pasaulinei dienai be tabako
obuolysKviečiame dalyvauti akcijoje, skirtoje Pasaulinei dienai be tabako. Akcija vyks Švenčionių miesto parke 2017 m. gegužės 31 d. 10-12 val.
Pasaulinė diena be tabako, dar vadinama Pasauline nerūkymo diena, gegužės 31 d. yra minima visame pasaulyje. 1987 m. Pasaulio sveikatos organizacijos nariai, siekdami atkreipti pasaulio dėmesį į epidemiškai plintančias, tačiau išvengiamas mirtis, sukeltas rūkymo, paskelbė gegužės 31 d. Pasauline diena be tabako. Tądien visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti, atsisakyti tabako gaminių. Visuomenė įvairiais būdais skatinama susipažinti su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija.

Informaciją parengė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Inga Varnienė

 
Pirmadienis, 29 Gegužė 2017 11:02

 Kūrybinės dirbtuvės skirtos šeimos dienai paminėti

dirbtuvesGegužės 25 d., Švenčionių raj. savivaldybės visuomenės sveikatos biure, vyko renginys skirtas šeimos dienai paminėti.

Kūrybinių dirbtuvių metu šeimos galėjo išbandyti puikią terapinę priemonę – piešimą ant vandens ir piešimą spalvotu smėliu. Kiekviena šeima turėjo galimybę atsipalaiduoti, pasinerti į fantazijų šalį ir išreikšti savo pojūčius jausmų lape bei vandenyje.

Skaityti daugiau...
 
Trečiadienis, 17 Gegužė 2017 15:09

 SMS žinutė kvies pasitikrinti sveikatą Vilniaus ir Alytaus apskričių gyventojus

logo 1„Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius“ – tokio turinio SMS žinutę gegužės 15–28 dienomis gaus Vilniaus ir Alytaus apskričių gyventojai. Tai – šių metų vasarį pradėto vykdyti didelės apimties socialinio projekto „Kylame į kovą su vėžiu“ dalis.

Skaityti daugiau...
 
Trečiadienis, 17 Gegužė 2017 12:34

 HIPERTENZIJA – „NEBYLIOJI ŽUDIKĖ“

sirduteGegužės 17-ąją minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Hipertenzija – tai padidėjęs kraujospūdis. Arterinė hipertenzija yra įrodytas širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnys, ypač reikšmingas koronarinės širdies ligos, insulto ir širdies nepakankamumo išsivystymui. Kuo didesnis kraujospūdis, tuo didesnė tikimybė susirgti.
Širdies ir kraujagyslių ligos sergamumo struktūroje užima pirmąją vietą, taip pat yra neįgalumo ir blogesnės gyvenimo kokybės priežastis. Visoje Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė gyventojų mirtingumo priežastis.
Hipertenzija – tai įvairių aplinkos ir genetinių veiksnių poveikio pasekmė žmogaus organizme. Deja, liga nėra iki galo aiški ir dabar, jos priežastį nustatyti pasiseka toli gražu ne visada. Hipertenzija dažnai nesukelia jokių simptomų, dėl to vadinama „nebyliąja žudike“.

 

Skaityti daugiau...
 
Pirmadienis, 15 Gegužė 2017 09:26

Išankstinė registracija iki gegužės 22 d.

kurybines dirbtuves

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 6 iš 45