Ar bendruomenę reikia mokinti teikti pirmąją pagalbą?
 


Pirmadienis, 23 Liepa 2012 12:42

KAIP ATSIGINTI KRAUJASIURBIŲ ATAKŲ?

uodas


Lietuvoje uodai mirtinų ligų (maliarijos, geltonosios karštinės, filiarijozės ir kitų) neplatina, tuo tarpu vertinant pasaulio mirčių, kurias sukėlė gyvių įkandimai, statistiką, uodas puikuojasi pačiame sąrašo viršuje. Tropikų šalyse jis laikomas pavojingesniu net už gyvatę. Nepaisant to, kad „lietuviškus“ uodus tam tikra prasme galima laikyti geriečiais, kartais jų įkandimai pridaro nemažai nemalonumų.

Skaityti daugiau...
 
Penktadienis, 20 Liepa 2012 10:38

SAUGUS POILSIS PRIE VANDENS TELKINIŲ
swimmer

   
Karštą vasaros dieną tiek vaikai, tiek suaugusieji skuba atsigaivinti prie vandens telkinių. Tačiau retai yra pamąstoma apie vandenyje tykančius pavojus. Stipri vandens srovė, mėšlungis – tai tik dalis veiksnių, keliančių pavojų sveikatai. Norint šių veiksnių išvengti, būtina žinoti tinkamo elgesio vandenyje ir šalia jo taisykles.

 

Skaityti daugiau...
 
Penktadienis, 11 Gegužė 2012 07:54

ASBESTO KELIAMAS PAVOJUS IR SAUGUS ASBESTO TURINČIŲ PRODUKTŲ TVARKYMAS

asbestasKas yra asbestas?
Asbestas–tai gamtinis pluoštinis mineralas, netirpus vandenyje, šarmuose, rūgštyse, neskylantis šviesoje, atsparus temperatūros poveikiui, negaruoja, turi geras eksploatacines ir termoizoliacines savybes. Jį sudaro magnio silikatai, geležies, magnio, aliuminio, kalcio ir silicio oksidai. Priklausomai nuo oksidų sudėties ir kristalų struktūros, asbestas skirstomas į kelias atmainas: chrizotilą, amozitą, krokidolitą, aktinolitą ir kt. Visos asbesto atmainos yra pavojingos žmogaus sveikatai. 1976 metais asbestas įrašytas į Tarptautinio vėžio tyrimo centro kancerogeninių medžiagų sąrašą, kaip vėžį sukelianti medžiaga, turinti ilgalaikį 20-30 metų neigiamą poveikį žmogaus sveikatai. Todėl Europos šalyse buvo uždrausta gaminti, prekiauti ir naudoti visų rūšių asbestą bei gaminius ir medžiagas, kurių sudėtyje yra asbesto. Lietuvoje asbestas uždraustas nuo 2005 metų. Tačiau asbesto, kaip praeities liekanos, problema Lietuvoje išlieka, nes buvo plačiai naudojamas įvairiose pramonės srityse.
Kur yra asbesto?
Dėl gerų techninių savybių bei nesudėtingos ir nebrangios gavybos asbestas buvo plačiai naudojamas statybose, energetikoje, transporte, dažų, klijų gamyboje ir kt. Nuo 1961 m. Lietuvoje pramonėje buvo sunaudota daugiau kaip 700 tūkst. tonų asbesto žaliavos. Daugiausia asbesto panaudota asbestcementinės (šiferinės) stogų  dangos, vamzdžių, stabdžių trinkelių gamybai, katilinių ir vamzdynų šilumos izoliacijai, sklendėms, dūmtraukiams sandarinti ir t.t. Iki šiol asbesto galima aptikti senesnės statybos namų stogų šiferinėse dangose, šiferiu dengtuose daugiabučių balkonuose, namų rūsiuose  vamzdynų šilumos izoliacijoje, elektros įrenginiuose, ugniai atspariose sienose ir duryse, grindų bei lubų plokštėse, senesnių transporto priemonių stabdžių bei sankabų detalėse, ugniai atspariuose tekstilės bei kituose gaminiuose.
Kada asbestas yra pavojingas žmonėms?

Skaityti daugiau...
 
Penktadienis, 06 Balandis 2012 13:58

SVEIKAS SENĖJIMAS

sveikas senjimas
Kiekvienais metais balandžio 7-ąją Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia pasauline sveikatos diena.
Šių metų tema - ,,Sveikas senėjimas”, dienos šūkis - ,,Gera sveikata - ilgesnis gyvenimas”.

Vidutinis planetos žmonių amžius sparčiai ilgėja. Tikimasi, kad nuo 2000 iki 2050 metų vyresnių nei 60 metų gyventojų skaičius mūsų žemėje išaugs trigubai. Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regione vidutinė moterų gyvenimo trukmė viršija 80 metų, vyrų – 75 metus. Šie reikšmingi pasiekimai kelia iššūkius ir atveria galimybes ne tik kiekvienam pasaulio gyventojui ir jo šeimai, bet ir visai visuomenei.

KAS YRA GERA SVEIKATA IR NUO KO JI PRIKLAUSO?

SVEIKATA yra visapusė fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligų ar negalavimų nebuvimas.


Ji priklauso nuo:
50 %   GYVENIMO BŪDO
20 %   GENETINIO PAVELDĖJIMO
20 %   APLINKOS VEIKSNIŲ
10 %   KVALIFIKUOTOS IR SPECIALIZUOTOS  MEDICINOS PAGALBOS

10 paprastų taisyklių , kaip sulaukti sveikos senatvės:

Skaityti daugiau...
 
Antradienis, 27 Kovas 2012 09:04

 

TUBERKULIOZĖ - KLASTINGA LIGA

stop tb
Kovo 24 – ąją  minima Pasaulinė tuberkuliozės (TB) diena, skirta geriau informuoti  gyventojus apie šią pavojingą ligą.
Tuberkuliozė  -  viena labiausiai paplitusių, pavojingų ir brangiai kainuojančių gydyti visuomenės infekcinių ligų, kurios gydymas  užtrunka nuo 6 mėnesių  iki kelių metų. Maždaug trečdalis žemės gyventojų yra užsikrėtę tuberkuliozės sukėlėju. Aktyvia tuberkuliozės forma kasmet suserga 8-10 milijonai žmonių ir, nepaisant naujų gydymo metodų, apie 2 milijonai miršta. PSO Europos regioninis biuras Lietuvą priskyrė Europos šalims, kuriose ši liga labiausiai paplitusi. Iš 27 Europos Sąjungos šalių sergamumas tuberkulioze didesnis yra tik Rumunijoje. Lietuvoje sergamumas tuberkulioze nemažėja, nors pastaraisiais metais stabilizavosi.
Švenčionių rajone 2010 m. buvo išaiškinti 23 nauji aktyvios tuberkuliozės atvejai, t.y. 8 atvejais daugiau nei 2009 m. 2010 m. 100 000 rajono gyventojų teko 77,8 nauji aktyvios tuberkuliozės atvejai, šalyje – 47,9 atv.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 46 iš 47