Ar bendruomenę reikia mokinti teikti pirmąją pagalbą?
 


Ketvirtadienis, 30 Rugpjūtis 2012 12:10

KELIONĖ DVIRAČIAIS PRIE BĖLIO EŽERO

lietuvis reiskia blaivas
Šių metų rugpjūčio 28 d. Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo fizinio aktyvumo renginį, kuriuo prisidėjo prie Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos akcijos skambiu šūkiu – „Lietuvis reiškia blaivas“.
Renginys buvo skirtas blaivybės ir sveiko gyvenimo būdo propagavimui, o jo idėja skamba taip: „Tik blaivi tauta gali išlikti“. Dalyviai su dviračiais rinkosi Švenčionių miesto parke. Smagu, kad akcijos idėjos palaikyti atvyko nemaža dalis entuziastingai nusiteikusių jaunuolių, kurie kartu su kitais renginio dalyviais, lydimi dviejų policijos ekipažų, dviračiais keliavo iš Švenčionių miesto parko prie Bėlio ežero.

Skaityti daugiau...
 
Pirmadienis, 13 Rugpjūtis 2012 14:35

PRIEŠ PRASIDEDANT NAUJIEMS MOKSLO METAMS - SVEIKATOS PATIKRA

vaiko sveikatos patikraŠvenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. V-60 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 21:2010 „Bendrojo lavinimo mokykla. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“ ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. V-313 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 75:2010 „Įstaiga, vykdanti ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“, tiek mokyklas, tiek darželius lankantys vaikai, iki rugsėjo 15 d. lankomoms ugdymo įstaigoms turi pateikti informaciją su profilaktinio savo sveikatos patikrinimo rezultatais. Todėl raginame vaikus ir jų tėvelius nelaukti, kol gydymo įstaigas užplūs daugybė sveikatą besitikrinančių vaikų ar iš jų ugdymo įstaigos administracija pradės reikalauti pateikti duomenis apie vaiko sveikatos būklę, ir jau dabar skirti laiko kasmetinei vaiko apžiūrai.
Kasmet sveikatą privalo tikrintis visi vaikai iki 18 metų amžiaus. Profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas yra nemokama paslauga (jei vaikas yra priregistruotas toje gydymo įstaigoje, kurioje yra tikrinamas), kurią atlieka šeimos gydytojas ar pediatras. Patikros metu medikas ne tik išmatuoja vaiko ūgį, svorį, nustato ir įvertina kūno masės indeksą, pamatuoja kraujospūdį, ištiria klausos, regos organų funkcijas bei nustato jų sutrikimus, bet ir įvertina įvairių organizmo sistemų veiklą, pažymi rastus sutrikimus, nustato vaiko fizinio ugdymo grupę bei teikia rekomendacijas vaiko sveikatos būklės priežiūrai ugdymo įstaigoje ir namuose. Visus šiuos duomenis gydytojas surašo į Vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a), kuris ir turi būti pateiktas ugdymo įstaigoje dirbančiam visuomenės sveikatos priežiūros specialistui. Ši pažyma galioja vienerius metus. Nustatęs specifinius sveikatos būklės sutrikimus, gydytojas siunčia vaiką tos srities, kurios sutrikimai yra nustatyti, specialistui detalesniam ištyrimui. Tėveliai taip pat turėtų paraginti gydytojus kiek galima kruopščiau ir smulkiau apžiūrėti vaiką, kadangi net ir nežymus sveikatos sutrikimas gali būti sunkios ligos priežastimi.
Linkime sveikų ir saugių ateinančių mokslo metų!

 
Antradienis, 07 Rugpjūtis 2012 09:10

JAUNŲJŲ KREPŠININKŲ ŠIRDYS VĖL PLAKĖ IŠVIEN

sirdys plaka isvienŠiemet birželio mėnesį jau antrą kartą vyko Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotas vaikų sveikatingumo renginys – krepšinio turnyras skambiu pavadinimu ,,Kai mūsų širdys plaka išvien“. Renginio tikslas – skatinti vaikų užimtumą, fizinį aktyvumą, gražius tarpusavio santykius. Šia iniciatyva tikimasi kuo daugiau vaikų sudominti aktyvia fizine veikla, įvairiomis laisvalaikio užimtumo formomis, mažinti socialinę atskirtį. Rajone kasmet šį sveikatingumo renginį organizuoja Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Jau antrus metus Biurui talkina Švenčionių rajono Papildomo ugdymo centras, o šiemet organizuojant renginį aktyviai dalyvavo Švenčionių rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės komisija. Mūsų rajone vyko trys, iš LR Sveikatos apsaugos ministerijos lėšų finansuojamo projekto, krepšinio varžybų pirmojo etapo renginiai – birželio 19 d. Pabradės ,,Žeimenos“ gimnazijos sporto aikštelėje, birželio 20 d. Švenčionėliuose sporto aikštelėje Vilniaus gatvėje, o birželio 22 d. Švenčionių Z.Žemaičio gimnazijos sporto aikštelėje. Tarpusavyje varžėsi Pabradės, Švenčionėlių ir Švenčionių miestų seniūnijų 7-16 metų moksleivių komandos. Smagu, kad šių metų varžybose sutikome daug pažįstamų veidų.

Skaityti daugiau...
 
Trečiadienis, 01 Rugpjūtis 2012 09:15

MIELOS ESAMOS IR BŪSIMOS MAMYTĖS

vaikasRugpjūčio 1-7 dienos yra žinomos kaip Pasaulinė kūdikių maitinimo krūtimi savaitė. Norėdami paminėti šią gražią šventę kreipiamės į Jus, siekdami suteikti informacijos apie natūralų kūdikių maitinimą, jo ypatumus ir naudą ne tik Jūsų atžaloms, bet ir Jums, bei paskatinti Jus žindyti.
Kiekviena besilaukianti ar mąstanti apie galimybę susilaukti vaikelio moteris žino, kad žindymas – tai procesas, kai kūdikis ar mažas vaikas gauna motinos pieną tiesiai iš krūties. Tačiau reikia pabrėžti ir tai, kad šis procesas yra sąmoningas, todėl jo realizavimui yra būtinas motinos apsisprendimas ir noras žindyti.
Naujagimiui ir pirmųjų 6 mėnesių kūdikiui vienintelis idealus maistas yra motinos pienas, kuriame yra per 400 medžiagų, kurių nėra jokiame pieno mišinyje. Motinos pienui neprilygsta nei karvės pienas, nei pieno mišiniai.

Skaityti daugiau...
 
Penktadienis, 27 Liepa 2012 08:19

PASAULINĘ HEPATITO DIENĄ MININT

world hepatitis_dayPasaulinė hepatito diena yra minima liepos 28-ąją. Pažymėdami šią dieną, norime atkreipti visuomenės dėmesį į žinių apie virusinius hepatitus gilinimą, šių ligų keliamą naštą bei priemones, nukreiptas į jų profilaktiką.
Virusiniais hepatitais yra užsikrėtęs kas 12 pasaulio gyventojas. Viena didžiausių šių dienų grėsmių yra virusinis hepatitas B. Tai pastebi ir Pasaulio sveikatos organizacija. Visame pasaulyje šiuo virusu yra infekuoti beveik 2 bilijonai žmonių, apie 350 mln. – sergantys lėtiniu hepatitu B. nuo šios ligos kasmet miršta apie 1 mln. žmonių. Hepatitu C serga apie 170 mln. pasaulio gyventojų, o per metus yra išaiškinami 3-4 mln. naujų šios ligos atvejų.
Sergamumas virusiniais hepatitais po truputį didėja. Tai leidžia pastebėti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenys, iš kurių matyti, kad 2011 m. Lietuvoje buvo užregistruoti 229 virusinių hepatitų atvejai (tuo tarpu 2010 m. – 204 atvejai, o 2009 m. – 181 atvejis). Iš visų pastaraisiais metais nustatytų virusinių hepatitų atvejų 17 buvo sukelti hepatito A, 60 – hepatito B ir 43 – hepatito C virusų. Taip pat tarp susirgusiųjų virusiniais hepatitais registruotas ir 1 mirties atvejis. Švenčionių rajone 2011 m. nenustatytas nė vienas virusinio hepatito atvejis (Vilniaus apskrityje – 53 atvejai), tačiau iki šių metų birželio mėnesio 1 susirgimas jau yra išaiškintas.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 48 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 45 iš 48