Ar bendruomenę reikia mokinti teikti pirmąją pagalbą?
 


Antradienis, 13 Lapkritis 2012 11:08

 GRIPAS VĖL PUOLA

kaip-apninka-gripas
Atvėsus orams ir susilpnėjus imunitetui, padidėja orgamizmo imlumas įvairioms ligoms. Labiausiai yra pastebimas sergamumo gripu ir kitomis ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) padidėjimas.
Nuo š. m. rugsėjo mėn. Švenčionių r. sav. didžiausias sergamumas gripu ir kitomis ŪVKTI (54,7 atvejai 10 tūkst. gyventojų) buvo registruotas 41-ąją metų savaitę (spalio 8-14 d.), o 45-ąją savaitę (lapkričio 5-11 d.) sergamumo gripu ir kitomis ŪVKTI rodiklis rajone siekė 33,1 atvejų 10 tūkst. gyventojų.

Skaityti daugiau...
 
Penktadienis, 26 Spalis 2012 08:49

DIDĖJA SERGAMUMAS HEPATITU A

hepatitas a

2012 m., po dvylikos metų pertraukos, stebimas staigus sergamumo hepatitu A padidėjimas. Ankstesni protrūkiai rodo, kad mažo sergamumo laikotarpiu padidėja imlių žmonių dalis ir tai sudaro palankias sąlygas hepatito A virusui plisti. 2012 m. Lietuvoje registruoti 59 hepatito A atvejai, dauguma - Vilniaus mieste. Didesnė dalis susirgusiųjų - vaikai ir jauno amžiaus suaugusieji, dalis jų - gyvenantys uždaruose kolektyvuose ar bendruomenėse. Liga dažniau nustatyta mokyklinio amžiaus vaikams.

Skaityti daugiau...
 
Penktadienis, 28 Rugsėjis 2012 08:14

RUGSĖJO 28-OJI – PASAULINĖ PASIUTLIGĖS DIENA

pasiutlige
Nuo 2007-ųjų metų kasmet, rugsėjo 28-ą dieną, yra minima Pasaulinė pasiutligės diena. Pasiutligė – tai ūmi virusinė centrinę nervų sistemą pažeidžianti liga, kuria serga ir žmonės, ir gyvūnai. Ši liga yra paplitusi visame pasaulyje, ypač Afrikos, Azijos ir Pietų Amerikos šalyse. Kasmet nuo šios ligos miršta apie 55 tūkst. žmonių (PSO duomenys). Didelę grėsmę pasiutligė kelia ir Lietuvoje. Kiekvienais metais nuo gyvūnų nukenčia 5-6 tūkst. žmonių, iš kurių daugiau kaip 50-60 proc. tenka skiepyti nuo pasiutligės. Visame pasaulyje nuo pasiutligės kasmet miršta apie 55 tūkst. žmonių, iš kurių net 30-50 proc. – vaikai iki 15 metų.

Skaityti daugiau...
 
Pirmadienis, 17 Rugsėjis 2012 09:19

MESTI RŪKYTI PADĖS "EXRŪKALIAI NENUGALIMI"
exrukaliai
Jau antrus metus Europos Komisijos iniciatyva jauniems žmonėms siekia suteikti motyvaciją ir praktinę pagalbą metant rūkyti. Pagrindinė kampanijos žinutė – metę rūkyti žmonės yra daug laimingesni, sveikesni, turi daugiau pinigų, geriau atrodo ir labiau pasitiki savimi. Tikslinė auditorija – 25-34 metų jaunimas.

Šiuo metu kampanijos ambasadoriai – buvę rūkaliai – pristatomi kaip geri pavyzdžiai, norintiems mesti rūkyti „Facebook“ puslapyje ir svetainėje http://www.exsmokers.eu/, kuri veikia 23 ES kalbomis. Taip pat jaunimas gali pasitelkti internetinę nemokamą programą, kuri padeda mesti rūkyti –„iCoach“ .

Daugiau informacijos apie kampaniją prieš rūkymą ,,Exrūkaliai nenugalimi": http://www.exsmokers.eu/

 
Ketvirtadienis, 30 Rugpjūtis 2012 12:10

KELIONĖ DVIRAČIAIS PRIE BĖLIO EŽERO

lietuvis reiskia blaivas
Šių metų rugpjūčio 28 d. Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo fizinio aktyvumo renginį, kuriuo prisidėjo prie Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos akcijos skambiu šūkiu – „Lietuvis reiškia blaivas“.
Renginys buvo skirtas blaivybės ir sveiko gyvenimo būdo propagavimui, o jo idėja skamba taip: „Tik blaivi tauta gali išlikti“. Dalyviai su dviračiais rinkosi Švenčionių miesto parke. Smagu, kad akcijos idėjos palaikyti atvyko nemaža dalis entuziastingai nusiteikusių jaunuolių, kurie kartu su kitais renginio dalyviais, lydimi dviejų policijos ekipažų, dviračiais keliavo iš Švenčionių miesto parko prie Bėlio ežero.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 44 iš 47