Ar bendruomenę reikia mokinti teikti pirmąją pagalbą?
 


Ketvirtadienis, 17 Sausis 2013 17:28

VIRTUVĖS INDAI IR SVEIKATA

virtuves puodaiBesirūpindami saugiu ir sveiku maistu bei ekologiškais produktais, neretai pamirštame apie indus, kuriuose laikome, verdame ar kepame maistą. O juk indai, kuriuose ruošiame maistą, turi nenuginčijamos ir mokslininkų seniai įrodytos įtakos maistui, jo kokybei ir, be abejo, žmogaus sveikatai, todėl jie gali būti įvairių negalavimų ir ligų priežastimi. „Nieko nėra nenuodingo, viskas yra nuodinga. Tik dozė daro vaistą nuodu arba vaistu“, – sakė XV–XVI a. šveicarų gydytojas ir filosofas Paracelsas. Įvairioms technologijoms sparčiai žengiant į priekį atsirado puiki galimybė išsirinkti mums reikalingus ir tinkamus stalo įrankius, indus kuo įvairiausių ir įmantriausių formų ir spalvų. Dažnai prie pirkimo prisideda ne vien poreikis, mada, progos, šventės, bet ir įvairios akcijos bei maža indų ir įrankių kaina. Prieš perkant naujus indus ar naudojant turimus, svarbu žinoti jų privalumus, trūkumus bei poveikį mūsų sveikatai.

Indai gali būti:
1. metaliniai (aliuminiai, emaliuoti, špižiniai, ketiniai, variniai, žalvariniai, nerūdijančio plieno, tefloniniai, sidabriniai, melchioriniai);
2. plastikiniai;
3. stikliniai;
4. mediniai;
5. moliniai, keraminiai;
6. porcelianiniai.

Skaityti daugiau...
 
Antradienis, 08 Sausis 2013 11:32

PEDIKULIOZĖ IR NIEŽAI - LIGOS, AKTUALIOS IR 21-AME AMŽIUJE

galvos kasymas

Šiais laikais daug šnekama apie sergamumą tokiomis visiems mums gerai žinomomis ligomis kaip hipertenzija, cukrinis diabetas, gripas ir daugelis kitų. Tačiau kai kurios ligos, nors yra aktualios, jos tarsi lieka nuošaly. Vienos tokių ligų – pedikuliozė ir niežai.
Daugumai žmonių utėlės siejasi su švaros trūkumu, todėl mūsų visuomenėje vyrauja nuomonė, kad utėlėtumas yra socialiai pažeidžiamų asmenų, asocialių šeimų, nesilaikančių net elementariausių higienos taisyklių, liga. Nors tarp pastarųjų pedikuliozė ir niežai yra paplitę labiau, vis dėlto nė vienas nesam apsaugotas nuo šių gyvūnėlių antpuolio.

Skaityti daugiau...
 
Pirmadienis, 31 Gruodis 2012 08:17

AKCIJA "KALĖDINIS SVEIKINIMAS VIENIŠAM ŽMOGUI"
sveikinimas vienisam zmogui

Žmogaus ryšys su žmogumi – viena didžiausių socialinių vertybių. Be jo neįmanoma jokia visuomenė nei praeityje, nei dabar, nei ateityje. Deja, žmonių sugebėjimas bendrauti mažėja, o   aplink mus vis daugiau vienišų žmonių.
Jau ketvirtus metus Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras prisideda prie Valstybinio psichikos sveikatos centro Bendrumo akcijos "Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui". Akcijos tikslas – prisiminti vienišus žmones, atjausti juos bei padovanoti lašelį gėrio ir ramybės jų širdims. Sukurti Kalėdų atviruką ir parašyti keletą nuoširdžių žodžių galime kiekvienas. Tam neprireiks nei daug laiko, nei išlaidų.  Bendrumo akcijose mielai dalyvauja  Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro ir Švenčionėlių vaikų globos namų auklėtiniai.
Š. m. gruodžio 27 dieną Biuro specialistė ir gražus  Švenčionėlių vaikų globos namų auklėtinių būrys aplankė Švenčionių slaugos ligoninėje esančius pacientus, Švenčionių socialinių paslaugų centro senelių ir invalidų globos namuose gyvenančius asmenis. Spalvingi ir su meile sukurti Kalėdiniai atvirukai, parašyti linkėjimai, ištarti nuoširdūs žodžiai sušildė  daug vienišų širdžių. 
Nedidelė dovanėlė, šypsena, dėmesys, geras žodis – didžiulė vertybė, kuri nieko nekainuoja. Padovanokime gerumą bei džiaugsmą tiems, kam labiausiai to trūksta, nes kada nors ir Jūs galite tapti žmogumi, kuris Kūčias bei Šv. Kalėdas, Naujuosius sutiks visiškai vienas ir niekam nereikalingas. Ar tada nebus smagu laikyti rankose atviruką ir žinoti, jog kažkam rūpi?

 
Antradienis, 11 Gruodis 2012 09:33

KAIP IŠVENGTI TRAUMŲ ŽIEMĄ?
trauma

Kaskart pasnigus ir paspaudus šaltukui, mūsų tyko pavojai. Paslydus ar parkritus čiuožyklomis virtusiuose keliuose, einant nevalytais, nebarstytais šaligatviais ar lipant apledėjusiais laiptais, galimos šios traumos: čiurnos patempimai, kaulų lūžimai, išnirimai, galvos sumušimai, riešo bei alkūnės traumos. Taigi, kaip išvengti traumų žiemą?

Skaityti daugiau...
 
Penktadienis, 30 Lapkritis 2012 10:46

PER 10 MĖNESIŲ LIETUVOJE NUSTATYTI 134 NAUJI ŽIV ATVEJAI

aids kaspinasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, per 10 šių metų mėnesių Lietuvoje užregistruoti 134 nauji ŽIV infekcijos atvejai. Tai beveik dvigubai daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį (atitinkamai 75 atvejai). Vyrų šiemet užsikrėtė ŽIV du kartus daugiau nei moterų – atitinkamai 92 ir 42. Iš viso iki šių metų lapkričio 1 d. Lietuvoje nustatyti 2034 ŽIV užsikrėtę asmenys, iš kurių 1665 – vyrai ir 369 moterys.
Daugiausiai – 40,3 proc. (54) asmenų šiemet ŽIV infekcija užsikrėtė per švirkščiamųjų narkotikų vartojimą, 26,1 proc. (35) – heteroseksualius, 5,2 proc. (7) – homoseksualius lytinius santykius, 28,4 proc. (38) asmenų užsikrėtimo būdas nenustatytas. Užsikrėtusiųjų amžiaus vidurkis – 35 metai. Jis toks pat kaip ir pernai.
Šiemet ŽIV infekuotų asmenų išaiškinta visose apskrityse. Daugiausiai – Vilniaus ir Kauno. Atitinkamai Vilniaus apskrityje – 49, Kauno – 24, Klaipėdos – 15, Telšių – 9, Šiaulių – 8, Alytaus – 7, Panevėžio ir Tauragės – po 5, Utenos – 3, Marijampolės – 2 ŽIV atvejai. Tarp naujai išaiškintų asmenų Lietuvoje – 5 užsieniečiai ir du asmenys be nustatytos gyvenamosios vietos.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 43 iš 47