Ar bendruomenę reikia mokinti teikti pirmąją pagalbą?
 


Pirmadienis, 25 Kovas 2013 08:56

 TARPTAUTINĘ TUBERKULIOZĖS DIENĄ MININT

tbcKasmet kovo 24-ąją Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sprendimu minima Tarptautinė tuberkuliozės diena. Ji skirta geriau informuoti planetos gyventojus apie šią pavojingą ligą. PSO Europos regioninis biuras ragina šalių vyriausybes daugiau dėmesio skirti aktyviai kovai su tuberkulioze.
PSO teigimu, kas valandą pasaulyje registruojama iki 50 naujų užsikrėtimo atvejų ir daugiau nei 5 mirtys nuo tuberkuliozės (TB). Nors šis klastingas susirgimas vis dar išlieka planetos šalių gyventojų pavojingiausių sveikatai ligų sąraše, TB pandemijos grėsmė Europoje mažėja. PSO paskelbtame globaliame 2011–2015 m. plane „Sustabdyti TB“ akcentuojamos priemonės, kurių įgyvendinimas lemia vaistams atsparių ligos formų mažėjimą visame pasaulyje: naujų greitų diagnostinių metodų diegimas, naujųjų vaistų atspariai tuberkuliozei gydyti sukūrimas, trumpesni TB gydymo režimai, įvairaus amžiaus žmones nuo tuberkuliozės užkrato apsaugančios vakcinos sukūrimas. 

Skaityti daugiau...
 
Pirmadienis, 18 Kovas 2013 14:33

LAIKAS SKIEPYTIS NUO ERKINIO ENCEFALITO

erkesNors pavasaris neskuba keliauti į mūsų kraštus, gydytojai primena, kad laikas pradėti skiepytis nuo erkinio encefalito. Lietuvoje susirgimų erkiniu encefalitu daugėja. 2010 m. buvo užregistruota 612, 2011 m. – 365, o 2012 m. – 464 nauji šios infekcijos atvejai.
Erkinis encefalitas yra sunki nervų sistemą pažeidžianti liga, kurią sukelia erkinio encefalito virusas (EEV). Liga gali sukelti tokias pasekmes kaip pusiausvyros sutrikimas, koncentracijos susilpnėjimas, nuovargis, galvos skausmas, nuotaikos sutrikimai, atminties susilpnėjimas, kalbos sutrikimai, paralyžius ar net mirtis.

Skaityti daugiau...
 
Pirmadienis, 04 Vasaris 2013 16:16

 PASAULINĘ VĖŽIO DIENĄ PAMINĖKIME KARTU

vezio diena
Vasario 4-oji yra minima kaip Pasaulinė vėžio diena. Kasmet šiai dienai sugalvojamas naujas šūkis ir 2013 metais minimos dienos šūkis – „Vėžys – ar žinojai?“. Pasaulinė vėžio diena – tai galimybė gerinti žinias apie ligą.
Vėžys yra viena aktualiausių visuomenės sveikatos problemų mūsų šalyje ir visame pasaulyje, nes tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje onkologinių susirgimų daugėja. Vyrauja tokie onkologiniai susirgimai kaip priešinės liaukos, gimdos kaklelio, krūties ir odos navikai. Mūsų šalyje mirtingumas nuo vėžinių susirgimų pagal priežastis yra antroje vietoje.

Skaityti daugiau...
 
Penktadienis, 01 Vasaris 2013 11:50

KROSNIS KŪRENKITE ATSARGIAI

krosnis
Naujausio „Eurobarometro“ tyrimo „Europiečių požiūris į oro kokybę“ duomenimis, 55 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad per pastaruosius 10 metų oro kokybė pablogėjo (Europos Sąjungos (ES) vidurkis – 56 proc.), o 14 proc. teigia, kad ji pagerėjo (ES vidurkis – 16 proc.). Oro užterštumo poveikis sveikatai kelia susirūpinimą Lietuvos gyventojams: 80 proc. Lietuvos gyventojų (ES vidurkis – 87 proc.) mano, kad oro kokybės sukeltos kvėpavimo ligos, pavyzdžiui, plaučių ligos, yra didelė problema šalyje, ir net 93 proc. Lietuvos gyventojų (ES vidurkis – 92 proc.) mano, kad oro kokybės sukeltos širdies ir kraujagyslių ligos yra didelė problema.

 

Skaityti daugiau...
 
Pirmadienis, 28 Sausis 2013 10:54

SERGAMUMAS GRIPU IR ŪVKTI SPARČIAI DIDĖJA

termometrasVis labiau vėstant orams, sparčiai didėja gyventojų sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI).  Šių metų 2 savaitę Švenčionių r. gyventojų sergamumas šiomis ligomis buvo beveik 2 kartus (46,2 atvejai 10 tūkst. gyventojų), 3 savaitę – 2,6 karto (84,5 atvejai 10 tūkst. gyventojų), o 4 savaitę – 3,4 karto (117,6 atvejų 10 tūkst. gyventojų) didesnis nei sergamumas tuo pat metu (t.y. 2, 3 ir 4 savaites) 2012 m.
Gripu galima užsikrėsti nuo žmogaus, užsikrėtusio gripo virusu ir sergančio šia infekcija. Gripo virusas į aplinką patenka kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint. Seilių dalelės pasklinda ore ir nusėda ant paviršių, o į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę. Oro lašeliniu bei tiesioginio kontakto keliu plinta ir ŪVKTI. Žiemos metu puikios sąlygos plisti šių ligų sukėlėjams susidaro uždarose patalpose (pvz., namuose), kadangi esant šaltiems orams žmonės jose praleidžia labai daug laiko.

Primename, kad norėdami išvengti gripo ir ŪVKTI, apsaugoti save bei aplinkinius, turėtumėte:

• pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei avalynę;
• daugiau laiko praleisti gryname ore bei valgyti daugiau vaisių, daržovių;
• gerai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, ypač tuomet, kai jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių;
• dažnai plauti rankas;
• kosint ir čiaudint prisidengti burną;
• neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;
• vengti bendrauti, kontaktuoti su sergančiais asmenimis;
• vengti masinių žmonių susibūrimo vietų ir nesant būtinybei, nesinaudoti viešuoju transportu;
• susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, gerti daug skysčių, likti namuose;
• pasireiškus pirmiesiems susirgimo požymiams, stengtis sergantįjį atskirti nuo sveikųjų;
• jei dar esate nepasiskiepiję nuo gripo – pasiskiepykite.

Būkite sveiki!

 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 42 iš 47