Ar bendruomenę reikia mokinti teikti pirmąją pagalbą?
 


Pirmadienis, 17 Birželis 2013 14:01

 NUO DIFTERIJOS IR STABLIGĖS GALIMA PASISKIEPYTI NEMOKAMAI

difterija

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, jog Lietuvos gyventojai gali nemokamai pasiskiepyti nuo stabligės ir difterijos. Šiuos skiepus, saugančius nuo itin sunkių infekcinių ligų, reikia atnaujinti kas dešimt metų. Norintiems pasiskiepyti rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Skaityti daugiau...
 
Pirmadienis, 17 Birželis 2013 13:54

 ŠVENČIONIŲ RAJONO VISUOMENĖS IR ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTŲ SUSITIKIMO TEMA - TYMŲ PREVENCIJA

tymaiVilniaus visuomenės sveikatos centro Švenčionių skyriuje š. m. birželio 7 d. įvyko pasitarimas, skirtas nepalankiai epidemiologinei situacijai, susijusiai su tymų protrūkiais Vilniaus mieste, aptarti. Renginyje dalyvavo Švenčionių rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovai, kurie apžvelgė sergamumo šia užkrečiamąja liga situaciją pasaulyje, Europoje, Vilniaus mieste, diskutavo apie tymų profilaktikos ir prevencijos priemones.

Skaityti daugiau...
 
Trečiadienis, 05 Birželis 2013 12:27

 IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOSE VYKO KONKURSAS "HIGIENOS ABC"

higienos abcAsmens higiena yra atskira higienos dalis, kuri tiria kūno, drabužių, avalynės priežiūrą, nustato reikalavimus, kurių pagalba ugdomi higieninio elgesio įgūdžiai ir įpročiai. Tai – žinių ir taisyklių visuma, padedanti saugoti ir stiprinti sveikatą. Higieninis ugdymas yra būtinas visapusiškam vaiko vystimuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Asmens higienos pradmenys formuojasi šeimoje, kur vaikas nuo gimimo patiria tėvų globą, rūpestį ir saugumą, perteikiant savo vertybes, pažiūras, kur asmeniniu pavyzdžiu skatinamas priimtinas elgesys, diegiami higieniniai bei kultūriniai įgūdžiai. Pamažu ugdomas vaiko supratimas, kad būti gražiam, visų pirma reiškia būti švariam, tvarkingam, sveikam.
Atrodytų, kad apie būtinybę plauti rankas visi puikiai žinome, taip pat puikiai žinome, kaip tai tinkamai daryti, ir dauguma mano, kad apie tai kalbėti nereikia, nes ir taip viskas savaime suprantama. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad plaunant rankas su muilu nuo jų pašalinama beveik 95 % žmogui patogeninių bakterijų ir virusų. Rankų plovimas yra pati efektyviausia nespecifinė daugelio užkrečiamųjų ligų profilaktikos priemonė.
Vykdydamas užkrečiamųjų ligų prevenciją ir asmens higienos įgūdžių ugdymą, Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ikimokyklinio ugdymo įstaigose š. m. gegužės 23 dieną organizavo ikimokyklinio ugdymo įstaigų priešmokyklinės grupės ugdytinių konkursą „Higienos ABC”. Vaikai kartu su auklėtojais paruošė smagius ir išradingus prisistatymus, dalyvavo linksmoje mankštoje bei atliko konkurso užduočių. Švenčionių vaikų lopšelyje-darželyje ,,Liepaitė“ laikas prabėgo ne tik smagiai, bet ir greitai.
Dėkojame darželio administracijai ir auklėtojoms už pagalbą organizuojant šį renginį.

 
Antradienis, 04 Birželis 2013 15:10

PASAULIS PASITIKO PASAULINĘ DIENĄ BE TABAKO SU AKCIJA "GĖLĖ VIETOJ CIGARETĖS"

ntakd2013 m. gegužės 31 d. Šiais metais pasaulis mini 24-ąją Pasaulinė dieną be tabako. Šiais metais Pasaulio Sveikatos organizacija (PSO) nori atkreipti dėmesį į tabako pramonę ir jos naudojamą strategiją pritraukti naujų vartotojų. Pagrindinės tabako pramonės priemonės – reklama, skatinimas ir rėmimas (angliškai: TABS – tabacco advertesing, promotion and sponsorship). Tai yra pagrindiniai įrankiai kuriais kompanijos „užkabina“ naujus vartotojus. Visiškas tabako produktų reklamos uždraudimas yra viena priemonių pristabdyti šių žalingų sveikatai produktų pardavimus augančiose rinkose ir tuo pačiu sustabdyti vartotojus nuo mirtį keliančios priklausomybės, bei išgelbėti milijonus gyvybių.

Skaityti daugiau...
 
Trečiadienis, 24 Balandis 2013 08:55

 BALANDŽIO 24 D. - TARPTAUTINĖ TRIUKŠMO SUVOKIMO DIENA

tyla triuksmas
Triukšmas – tai nepageidaujamas žmogui garsas, sklindantis iš įvairių (natūraliųjų ir dirbtinių) garso šaltinių. Fizikiniu požiūriu triukšmą apibūdiname kaip netvarkingus, skirtingo dažnio ir stiprumo garsus.
Apie 40 proc. Europos Sąjungos gyventojų yra veikiami padidėjusio aplinkos triukšmo dienos metu ir apie 20 proc. nakties metu.
Pagrindiniai triukšmo šaltiniai yra transporto priemonės, statybos medžiagos bei mechanizmai, technologiniai įrenginiai (staklės, elektros varikliai ir kt.), šventiniai renginiai, kaimynų veikla. Buityje taip pat naudojama daug triukšmo šaltinių: televizoriai, muzikiniai centrai, muzikos instrumentai, vaikų žaislai, dulkių siurbliai ir kt.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 41 iš 47