Ar bendruomenę reikia mokinti teikti pirmąją pagalbą?
 


Pirmadienis, 24 Liepa 2017 08:17

Artėjant Pasaulinei hepatito dienai – nuolaidos tyrimams

whd globeArtėjant Pasaulinei hepatito dienai, kurią minėsime liepos 28-ąją, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kviečia gyventojus visą savaitę (liepos 24-29 d.) pigiau išsitirti dėl hepatitų. Tai bus galima padaryti ULAC pasaulinės hepatito dienos akcijos partnerių – „Sosdiagnostika“ ir „Antėja“ kabinetuose (laboratorijose). Čia hepatitų B ir C tyrimams bus taikoma 40 proc. nuolaida, o kraujo paėmimo procedūra – nemokama. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) teigimu, atsižvelgiant į hepatitų epidemijos dydį, bet kas ir kiekvienas rizikuoja užsikrėsti.

Skaityti daugiau...
 
Pirmadienis, 17 Liepa 2017 14:57

Grybavimo sezonas

voveraitesGrybavimas – vienas mėgstamiausių lietuvių laisvalaikio praleidimo būdų gamtoje. Tai puiki proga pajudėti ir pabūti miške.
Pasaulyje yra daug valgomųjų grybų, bet jų rinkimas maistui priklauso nuo tradicijos ir kultūros. Vienų tautų ar net atskirų žmonių vartojami grybai kitų gali būti visai nevalgomi.
Grybaujant svetimose šalyse, reikėtų būti atsargiems, nes kitokio tipo miško buveinėse pažįstami grybai gali atrodyti kiek kitaip, o nepažįstami – panašūs į žinomus.

Skaityti daugiau...
 
Trečiadienis, 12 Liepa 2017 14:18

Dėl privalomųjų higienos įgūdžių mokymų

rodyklInformuojame, kad laikinai nevedame privalomųjų higienos įgūdžių mokymų (specialistė atostogauja iki liepos 31 d.)

 
Pirmadienis, 10 Liepa 2017 12:39

SAUGUS ELGESYS PRIE VANDENS TELKINIŲ

plugin imgVasara – pats smagiausias metų laikas, kuomet laukia atostogos, draugai, gamta ir pramogos.
O, kad atostogauti būtų smagu ir, svarbiausia, saugu, primename kokia svarbi žmogaus gyvybė ir pateikiame patarimus kaip elgtis prie vandens ir vandenyje bei ką daryti jei žmogus skęsta. Skaityti ČIA.

 
Trečiadienis, 28 Birželis 2017 12:23

 Apie erkių platinamas ligas klauskite tiesiogiai!

1216886142erkesandriausAr jaučiatės saugūs gamtoje? Kaip apsiginti nuo kraujasiurbių ir ką daryti įsisiurbus erkei? Ketvirtadienį 12 val. kviečiame stebėti tiesioginę portalo DELFI konferenciją, kurioje svečiuosis ir į klausimus atsakys Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Epidemiologinės priežiūros skyriaus medicinos entomologė dr. Milda Žygutienė.
Lietuvoje sergamumas erkių platinamomis ligomis yra vienas didžiausių Europoje. Kasmet šalyje šiomis ligomis suserga apie 3 tūkst. asmenų. Praėjusiais metais EE sirgo – 633 asmenys, o LL – 2915. Palyginti su 2015 m. sergamumo EE rodikliai išaugo 91 proc., o LL – 31 proc. 2015-2016 m.

Konferencijos metu išgirsite patarimus, kaip elgtis gamtoje, kad išvengtume ne tik erkių, bet ir kitų vabzdžių įkandimų, kaip apsisaugoti nuo erkių platinamų ligų. Kviečiame pasinaudoti galimybe ir užduoti klausimų specialistei!

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informacija

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 4 iš 45